sobota, 4 czerwca 2011

Pojemniczek

Od dłuższego czasu zastanawiałam się nad ładnymi opakowaniami na drobiazgi, które robię. Jak dotąd pakuję je w woreczki strunowe i tak wysyłam w drogę. Jednak nie opuszcza mnie przekonanie, że biżuteria z sutaszu powinna być zapakowana w coś bardziej wyjątkowego niż strunowy woreczek. Kilka dni temu znalazłam przepis jak zrobić coś takiego:

Najpierw wymajstrowałam to malutkie. Wprawdzie zmieścił się do niego jeden z pierścionków, ale uznałam, że na dłuższą metę ten rozmiar jest zbyt mini i następne zrobiłam troszkę większe. W nim znalazł swoje mieszkanko pierścionek z sutaszu.
Niestety na kolczyki troszkę jest to cudeńko za małe. Mam zamiar poeksperymentować z rozmiarami i zobaczymy. Namiary na sposób wykonania tego pojemniczka, który zresztą ma swoją japońską nazwę (bo stamtąd podobno pochodzi) Kai No Kuchi, znalazłam na blogu Porannej. Majstrowanie pojemniczka podsunęło mi też kilka pomysłów na nieco inne kształty, gdyby się okazało, że w tym zbyt dużych zrobić się nie da. Te, które zrobiłam mają wymiary, mniejsze 4cm na 5 cm, a większe 5 cm na 7 cm.

3 komentarze:

  1. Nie dość,że cudna biżuteria to jeszcze pięknie opakowana:)Dziękuję bardzo za miłe słowa.

    OdpowiedzUsuń
  2. ojejku! cudnie ten pojemniczek wygląda! no i w dodatku będzie wspaniałą oprawą niezwykłej biżuterii :)) pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarze. Dają wiele radości i motywują do dalszych rękoczynów :)
Kajjka